Na čem se dá ujíždět

aneb kde se snažím být k užitku

Ačkoli jsme kolegové, rozhodli jsme se díky svému přátelství spolupracovat na podcastu. Jde o pokec, klábosení nebo jakkoli to budete chtít nazvat. A ne ledajaké popovídání! Společně se budeme zamýšlet nad tématy, na které nebývá v našem křesťanském okolí mnoho prostoru a někdy ani odvahy...

Věříme na vzájemné porozumění, sílu slova, svobodu názoru.
Věříme na krásu života a naší společně zažívanou zkušeností je barvitost žití. Věříme si, věříme Bohu, věříme ve smyslupnost tohoto podcastu. A navíc - prostě nás to baví...

Kratochvilný podcast

Farářská trojice hovoří
Celý tento projekt vznikl z touhy hovořit o tom, co nás inspituje, čím můžeme obohatit sebe navzájem i své přátele a kamarády. 

Michal Balcar
S Michalem jsem se poprvé setkal již během studií teologie na Sázavě. Vážím si ho jako člověka se vším všudy. Netřeba se rozepisovat o jeho přednostech. Snad jen, že čas s ním trávený vnímám vždy jako obohacující, uvolněný a ryze přátelský.

Roman Hampacher
Jak se vyjádřit krátce? Hudebník, farář, boxer, sběrač vtipů, milovník kávy - no prostě Roman. Jsem rád, že se naše životní cesty protkali, že můžeme v rámci severočeské církve spolupracovat i na dalších projektech. Roman oplývá darem nemalovat věci na růžovo, nemazat lidem med kolem huby a trefit se přímo do černého.

Jan Matoušek
To vy byste měli říct, jak vám se mnou je a zda-li jsem přínosem. Ano, to byl bych rád. Proto se snažím dělat vše naplno, se srdcem na dlani a jazykem na vestě. 

Kratochvilný podcast je dostupný na různých platformách od apple podcast, přes google podcast, overcast, castbox, google podcast, spotify, anchor, pocket casts až po radio public.Cíle

Dlouhodobým cílem je osobní růst každého účastníka. Děti získávají vztahové dovednosti, dovednosti pro rozvoj osobnosti a charakteru a nástroje pro odolávání společenským tlakům a specifickým rizikům.Etické dílny® 

jsou certifikované a systematické programy primární prevence pro žáky 1. až 9. ročníku ZŠ  (a odpovídající stupně gymnázií) a děti předškolního věku z MŠ. 

Obsahují nabídku 26 témat, specificky i nespecificky zaměřených, ze kterých si škola vybírá podle své potřeby nebo na základě našeho doporučení.

V programech Etické dílny® pomáháme dětem zorientovat se v sobě i ve světě kolem, učit se řešit každodenní problémy a obtížné situace bez nebezpečného experimentování a rizikového chování.

Programy jsou interaktivní, využíváme v nich pestrou škálu didaktických metod jako je hraní rolí, diskuse, skupinovéaktivity a hry podporující komunikaci, spolupráci a kreativitu. Nejmenší děti bývají nadšené z maňáskové loutky,

Děti samy mají prostor nacházet vhodné odpovědi na mravní a hodnotové otázky a tvořivě se podílet na jejich řešení
- nebýt jen pasivními posluchači, ale aktivními spolutvůrci.

PATHFINDER = stopař, zvěd, průzkumník

Je to ten, kdo jde vždy vpředu, aby našel cestu pro ty, kteří půjdou za ním. Ten, kdo si umí poradit v každé situaci a nezalekne se žádné překážky. Je to ten, na kterého s důvěrou spoléhají ti, kteří se nevyznají. Ten, kdo zná cestu a ukazuje ji jiným.

Informace o klubu Pathfinder - přehledně, zde.

Klub Pathfinder - Severní hvězda

Oddíly v oblasti

  • Lvíčata (Liberec)
  • Poštolky (Turnov)
  • Mravenci (Česká Lípa )
  • Faraóni (Litoměřice)
  • IRBIS (Ústí nad Labem)
  • po-MALÉ ŠíPY (Chomutov)
  • Sluníčka (Mladá Boleslav)
  • Vločky (Horní Rokytnice)
  • Mrožíci (Jablonec nad Nisou)

Smysluplný život dětí i dospělých

Jestli také patříš mezi lidi, kteří se nespokojí s frázemi a tradičními odpověďmi, pak jsi vlastně Pathfinder, tedy ten, kdo se vydává po nevyšlapaných stezkách přírody, myšlení, vědění, víry.

Klub Pathfinder sdružuje ty, kteří chtějí žít aktivní a zodpovědný život vůči sobě i světu.

© 2022 Jan Matoušek. Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!